Do konkursu kulinarnego, który rokrocznie jest najważniejszym punktem wydarzenia stanęło 15 grup z terenu Podkarpacia:
- Koło Gospodyń Wiejskich w Leszczawie Dolnej,
- KGW w Szówsku,
- KGW w Boratynie,
- KGW w Sarzynie,
- Stowarzyszenie „Kobiety razem” w Sobiecinie,
- KGW „Bachowianki znad Sanu” w Bachowie,
- KGW w Reczpolu,
- Stowarzyszenie Seniorów „Tradycja i Nowoczesność” w Orłach,
- Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” w Morawsku,
- KGW w Leżachowie-Osadzie,
- KGW w Kostkowie,
- KGW w Zgodzie,
- Stowarzyszenie „Kobiety dla Makowiska” w Makowisku,
- KGW w Jaworniku Polskim,
- KGW w Więckowicach.
Tym razem Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia zmierzyły się z tegorocznym zadaniem kulinarnym, jakim było wykonanie dwóch dań: potrawy tradycyjnej z wykorzystaniem kapusty oraz potrawy inspirowanej dawną kuchnią ludową. Paniom jak zwykle nie zabrakło pomysłów na przepyszne dania, na stołach królowały dania z kapusty m.in.: kapuśniak, bigos, kwasówka, kapusta z grochem czy żeberka w kapuście. Przy stoiskach skosztować można było również innych konkursowych dań, takich jak: fuczki, pierogi, gołąbki, babka ziemniaczana czy burger w proziaku. Wśród gości odwiedzających stoiska dużym zainteresowaniem cieszyły się produkty „z domowej spiżarni” przygotowane przez gospodynie: różnego rodzaju soki, konfitury, kompoty, a także przetwory. Oprócz potraw biorących udział w konkursie nagrodę dodatkową można było otrzymać za ogólny wygląd stoiska oraz prezentację dawnych przedmiotów użytecznych w gospodarstwie domowym. KGW oraz Stowarzyszenia jak co roku wykazały się dbałością o każdy szczegół, począwszy od wyglądu i przyozdobienia stoisk, poprzez regionalne stroje, a skończywszy na prezentacji i sposobie serwowania konkursowych dań, o których pięknie też opowiadały.
Komisja tegorocznej Biesiady obradowała w składzie: dr Jolanta Dragan – kulturoznawca, etnolog z Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej i Krzysztof Zieliński – regionalista, przedstawiciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia POLSKA EKOLOGIA – oceniający smak potraw oraz zgodność z tradycyjną kuchnią regionu i dr Adam Czekański – artysta plastyk z Centrum Kulturalnego w Przemyślu zwracający uwagę na ogólny wygląd stoiska i prezentację przedmiotu używanego w dawnej kuchni.
Jak to na biesiadach bywa, nie mogło też zabraknąć występów artystycznych, które umilały czas zgromadzonej publiczności i zespołom kulinarnym w czasie obrad jury. Na scenie zaprezentowały się zespoły, które zachęciły publiczność do tańca – Zespół Pieśni Ludowej „Biesiada” z Tuczemp oraz Kapela Ludowa „Młoda Harta” z Harty.
Tegoroczną edycję „Biesiady…” patronatem medialnym objęli: Gazeta Jarosławska, Ekspres Jarosławski, Życie Podkarpackie, Radio Fara oraz Puls Podkarpacia.
Organizatorami wydarzenia byli: Centrum Kulturalne w Przemyślu i Wójt Gminy Jarosław, a współorganizatorem: Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” w Morawsku.